(0216) 456 66 58

» Vakum Terapi

Vakum terapi, genellikle kadınların en büyük sorunu kalça, basen ve baldırlar üzerinde yoğunlaştığından Vakum Terapi uygulamalarının amacı öncelikle vücudu sıkılaştırmak, sarkık bölgeleri dirileştirmek, metabolizmayı hızlandırmak, lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak, cildin dokusunu iyileştirmek ve uygulanan basınçla vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunmaktır.


Popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikleri ve karında sarkmalar için önerilen bu programlar haftada iki veya üç kez, kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans uygulanabilir. VAKUM TERAPİ SELÜLİT TEDAVİSİ

Kadınlarda, hormonların kontrolünde olan selülit, genetik farklılıklardan ötürü çeşitli derecelerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kilo probleminden bağımsız olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Zayıf kimselerde görülmemesi ya da kilolu kişilerde çok görülmesi kural değildir.
 
 
Cilt altında düzensiz yerleşmiş yağ dokularını, Vakum terapi aleti ile vakumlayarak mobilize etmek ve silindir başlığı sayesinde dolaşımı düzenleyerek (lenf direnaj) atılımını kolaylaştırmak mümkündür. Bu teknikle yağ alınmaz, ancak yapışan dokunun neden olduğu dalgalı görüntü azalır.

Günlük egzersizlerimizle kaslar çalıştırılarak çevrelerindeki yağ dokusu enerji olarak kullanılır ve vücuttan atılır, oysa selülitli doku egzersizle kolaylıkla kaybolmaz. Bunun için en ideal çözüm masaj ve vakum etkisi bir arada olan, vakum terapi aletidir. 


 VAKUM TERAPİNİN KULLANIM AMAÇLARI

*Estetik amaçlı;


Kontürleri düzgünleştirmek (selüliti olan zayıf kadınlar), gevşeyen ciltleri toparlamak ve plastik cerrahi sonrası (liposuction) lenf direnajını arttırmak için, ödem çözülmesini kolaylaştırmak, lokalize yağ birikiminde incelme sağlamak için.

*Kontür amaçlı;


Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan farklı program ve başlıklarla etkili çözümler sunacaktır.

Seanslar 35-50 dakika arası olup, tavsiye edilen seans sayısı  15-20'dir.

.