» Spa & Masaj & Sauna

HYDROTHERAPY
  

    
       Sıcak ya da serin su içeren küvetler, uçucu aroma, terapik yağlar ve yosun ile takviye edilir.Bu yöntem stres, ağrı kesici ve dinlendirici olmasının yanında selülit ve incelme bakımlarında, toksin atılımlarında son derece etkilidir.


Uygulama süresi :
ortalama 20 dakika.

 


MASAJ

  

   

          
SUU SPA THERAPY
 55 dakika


      Uzakdoğu'ya özgün yöntemlerle ve egzotik yağlarla oldukça sakinleştirici, ritmik, hafif dokunuşlarla vücut ve ruh dengenizi sağlayan, olağanüstü, tam bir vücut terapisi.

 

SUU RELAX  65 dakika


      Kasları rahatlatmak, gevşetmek, enerji ve güç kazandırmak için parmak ve avuç içi basıncıyla derinlemesine uygulanan, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak negatif enerjinin atılmasını sağlayan terapi.
 

 

SPESİFİK SUU 50 dakika


      Uzakdoğu bitki ve çiçeközü karışımından oluşan yağlarla karın, basen ve bacak bölgelerine uygulanan, lenfatik kan dolaşımını hızlandıran, vücuttaki ödemi atarak selülitleri tedavi eden, vücudu şekillendiren masaj


 

SAUNA 

Buharsız Sauna Teknolojisi Hakkında

SunCare Buharsız Sauna Sistemleri, tamamıyla güneş ışınları örnek alınarak üretilmiştir. Güneş, kimi faydalı, kimisi zararlı bir çok dalga boyunda ışınlar üretir. Güneşi yaşam kaynağımız yapan, bu ışınlar içindeki “uzak kızıl ötesi ışınlar”dır.Bilim adamlarınca bitkiler, hayvanlar ve insanların; yani tüm canlıların, sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olduğundan, biyogenetik ışınlar olarak da adlandırılır. Gözle görülemeyen bu ışınlar, vücutta sadece ısısı ile hissedilir. Hepimizin, bulutlu bir günde, güneşin bulutların arkasından çıktığı andaki tenimizde hissettiğiz derin sıcaklık, biyogenetik ısının etkisidir. Herhangi bir doku ya da hücre biyogenetik ısıyla yenilenme (iyileşme) sürecini başlatır. SunCare Buharsız Sauna kabinleri, biyogenetik ısıtıcıları ile vücudunuzda doğrudan güneş etkisi sağlar. UV ışınlardan arındırılmış, saf biyogenetik ısı ile sağlıklı hayat artık çok kolay… Biyogenetik ısının insan vücudu üzerindeki faydaları öylesine çok ki "Güneş giren eve doktor girmez" atasözünün ne kadar anlamlı olduğunu, kullanıldığı alanları incelediğinizde bir kez daha anlayacaksınız.


Biyogenetik ışınlar, temel olarak vücudun su molekülleri üzerinde rezonans etkisi sağlar. Hücrelerimizdeki ve kanımızdaki su moleküllerini iyonize edip, bu moleküllerin aktivasyonunu sağlar. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırır ve vücudun sağlıklı kalmasını sağlar. Unutmamak gerekir ki, vücudumuzun % 70'ini su molekülleri oluşturur. Derin ısının etkisiyle vücuttaki yağları eritir, vücutta biriken zararlı kimyasalları ve toksinleri atar. Vücudun asidik miktarını düşürür, dolaşım, sinir, kemik ve kas sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bu ışınlar için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur, insanoğlu beşikten mezara kadar bu ışınlara ihtiyaç duyar.


SunCare Sauna Sistemleri'nde alışılagelmiş buhar yoktur. Zira buharlı sistemlerde buhar ile ısınan hava ile dolaylı olarak terlersiniz. SunCare'in biyogenetik ısıtıcılar ile ısınan hava değil, direkt olarak vücudunuzdur. Buharlı sistemlerde ısı derinin 1 ile1.5 cm altına işleyebilirken, SunCare ile ısı derinizin 4,5 cm altına kadar nüfuz eder. Vücutta biriken yağlar genelde 1 cm den daha aşağılarda bulunduğu için, yağlara ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşıp, buharlı klasik saunaya göre 3 kata kadar fazla terleme sağlar, 7 kata kadar da toksini vücuttan dışarı atar. 

Son derece güvenli olan bu teknoloji, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın keşfidir ve bu keşif yine ilk olarak NASA tarafından kullanılmıştır. Uzun süren uzay görevlerinde mekikler içersindeki astronotların sağlıklı bir şekilde ısınması sağlanmıştır. Yaklaşık 30 yıldır da hastanelerde, kuvözlerde bebeklerin sağlıklı ısıtma sistemi olarak kullanılmakta...

Günler sürebilecek inşaat gibi kurulumları unutun.. Kurulumu kolay ve zahmetsizdir. Sadece bir saat içerisinde kurulabilir. Herhangi bir su ve elektrik tesisatı kullanmaz, özel bir havalandırma kanalına ihtiyacı yoktur...

İşte tüm bu özellikleriyle SunCare Buharsız Sauna size sağlık ve zindelik kazandıracak!

Buharsız Saunanın İnsan Vücuduna Faydası

Toksinlerin atılmasını sağlar.
Buharsız sistemin sağladığı derinden terleme ile vücudunuzda biriken toksinleri atmanız çok kolay olacak. Hem de sandığınızın ötesinde…

 
Atılan Terdeki Su Oranı
Atılan Terdeki Toksin Oranı
Klasik Sauna
%97
%3
Buharsız Sauna
%80
%20

 


Bağışıklık Sistemini güçlendirir.
Kandaki kümelenmiş akyuvarları uyararak aktif olmalarını sağlar. Genel vücut sisteminin düzenli olarak çalışmasını da sağladığı için bağışıklığı güçlendirir. Vücutta biriken toksinleri atar.

Ağrı gidericidir.
Vücudun kendi ağrı kesicisi endorfinin salgılanmasını etkiler. Bu sayede kas, kemik sisteminden ve eklemlerden kaynaklanan her tür ağrınızı giderir. (Endorfin morfinin 1000 katı daha güçlü ve vücudun kendisi tarafından doğal olarak üretilen bir salgıdır.)

Zayıflama ve kilo kontrolü sağlar
Kan dolaşımını hızlandırması ve derinden terlemeyi sağlamasıyla, sadece 30 dakikalık bir buharsız sauna terapisi ile 600 kalori yakabilirsiniz. Tabloyu incelediğinizde SunCare buharsız saunanın sizin için ne derece değerli olduğunu görebileceksiniz.

SPOR
KALORİ
Maraton Koşusu
590
Yüzme
300
Koşu
300

Tenis

265
Bisiklet Sürme (15 km/h)
225
Yürüyüş (5 km/h)
150

Buharsız Saunanın İnsan Vücuduna Faydası

Cildinize güzellik verir.
Derinin altında biriken yağları, toksinleri, kimyasalları ve diğer zararlı maddeleri terleme ile dışarı atar. Bu sayede selilüt, akne, egzema ve benzeri cilt rahatsızlıklarınızdan kurtarır. Deriye esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırır.

Rahatlamanızı ve dinlenmenizi sağlar.
SunCare buharsız saunaları kronik yorgunluk, stres, depresyon ve bitkinlik durumlarında etkisini hemen görebileceğiniz, hızlı bir şekilde rahatlayabileceğiniz bir sistemdir.
Kalp damar sisteminizi çalıştırır.
Derin ısı ile kan damarlarını genişletir. Hiper tansiyona karşı etkilidir. Kollestrolü düşürür. Kalp ve nabız atımını düzenler. Yarım saatlik bir terapi ile artan kan dolaşım hızı sayesinde kalbin ciddi ve programlı bir spor aktivitesindeki gibi düzenli çalışmasını sağlar.

 


2012 SUU ESTETİK
.